Jak podróżować taniej po Szwajcarii…

Szwajcaria jest drogim krajem, nie ma co zaprzeczać. Kto był ten wie. Jedzenie drogie, noclegi drogie, pociągi drogie. Dla przeciętnego polskiego turysty są to ogromne kwoty i często wydaje się, że podróż do tego pięknego kraju jest ponad nasze finansowe możliwości. Jednak jest kilka sposobów na tańsze podróżowanie, oto trzy z nich:

Swiss Pass

Wcześniej znany jako Swiss Half-Fare travelcard. Upoważnia do jazdy pociągami, statkami i komunikacją miejską za połowę ceny przez rok czasu. Jednorazowo trzeba wydać 165 CHF, jednak jeśli ktoś dużo podróżuje to zapewniam, że szybko się zwróci.

SuperSaver tickets

Coś co odkryłam przez przypadek. Dostępny tylko przy zakupie online. Podczas szukania biletów wybieramy dzień, trasę i dopiero wtedy pojawią nam się SuperSaver tickets. Jest ich tylko określona liczba i nie mogą być kupione wcześniej niż 30 dni przed planowaną podróżą. Co ciekawe, zniżka ze Swiss Pass też obowiązuje tak więc jesteśmy w stanie nabyć zdecydowanie tańsze bilety. Minus jest taki, że musimy dokładnie wiedzieć, którym pociągiem chcemy jechać, gdyż kupujemy bilet na konkretny przejazd. Tak więc jeśli ostatecznie zdecydujemy się jechać później/ wcześniej, nasz bilet przepada (nie ma możliwości zwrotu).

TagesKarte Gemeinde

20160118_151445_1

Bilet jednodniowy w super cenie 41 CHF. Upoważnia do przejazdu koleją, autobusami i statkami. Każdy kanton/miasto ma określoną ich liczbę na dzień, więc warto kupić go wcześniej. Bilety dostępne są na 60 dni wprzód, rezerwacji dokonujemy na stronie http://www.tageskarte-gemeinde.ch/en-us/, następnie w ciągu 3 dni należy go odebrać, bo inaczej wróci z powrotem do puli.

Jeśli znacie inne patenty na tańsze podróżowanie po Szwajcarii, dajcie znać, chętnie wypróbujemy.

 

Julita

 

 

Advertisements