Pociągiem przez Alpy

Słyszeliście o najwolniejszym ekspresie na świecie? Nazywa się Glacier Express i jedzie przez Alpy z prędkością około 35km/h. Jak tylko się o nim dowiedziałam, marzyłam, aby się nim przejechać. A że w ostatnich dniach mieliśmy gości z Polski, to wykorzystaliśmy tą okazję i wybraliśmy się wspólnie na przejażdżkę właśnie tym pociągiem.

Czy było warto? Tutaj mam mieszane uczucia, bo widoki były tak piękne, iż chciało się zatrzymać na chwilę, wysiąść z pociągu i w spokoju pozachwycać się niesamowitym krajobrazem, a nie tylko mijać te miejsca. Tak więc naszą wyprawę zakończyliśmy postanowieniem, iż jeszcze nie raz wrócimy właśnie tam, ale będzie to zwyczajna piesza wędrówka.

Jak wygląda to organizacyjnie? Do końca kwietnia można skorzystać z promocyjnej oferty i za cenę 159 CHF ( jeśli posiadamy kartę Half- fare card zapłacimy 99CHF) przejechać się Glacier Express na trasie Chur- Brig (bądź Brig- Chur). Dodatkowo w pakiecie mamy dojazd i powrót do swojego miejsca zamieszkania (ewentualnie do granicy) oraz obiad serwowany w pociągu i pamiątkę z naszej przejażdżki 😉

untitled-89

untitled-119

untitled-136

untitled-141 untitled-154 untitled-186

untitled-371 untitled-189 untitled-239 untitled-252 untitled-265 untitled-346 untitled-349

Julita

 

 

Advertisements